ЩО СПРИЧИНЯЄ ЗАПАЛЕННЯ ЯСЕН?

Здорові ясна виглядають рожевими і міцними, а запалені ясна зазвичай червоні і набряклі. Такі ясна часто є одним з перших симптомів захворювання ясен. Запалення ясен може бути наслідком декількох причин, саме тому важливо вчасно визначити, що викликало запалення ясен саме у вас. 

ПРИЧИНИ ЗАПАЛЕННЯ ЯСЕН

Причин запалення ясен може бути кілька, і серед них: 

Зубний наліт - формування нальоту на зубах є основною причиною першої стадії гінгівіту. Зубний наліт постійно накопичується на і навколо поверхні зуба, і якщо вчасно його не усунути завдяки регулярному чищенню зубів, він може викликати запалення і почервоніння ясен. Запалення спричинене захворюванням ясен не супроводжується болем, але якщо його вчасно не вилікувати, захворювання може розвинутися до пародонтиту - його найбільш серйозної і необоротної стадії, яка призводить до випадіння зубів.

Стоматит - набряк, почервоніння та болючість слизової оболонки може виникати в будь-якій точці порожнини рота, в тому числі на поверхні ясен. При цьому поверхня такої слизової може бути вкрита білим або сірим нальотом. Це викликає неприємні відчуття в яснах. Потім на місці ураженої слизової виникають ранки, які, незважаючи на дискомфортні відчуття, як правило минають через кілька днів. Якщо ж стоматит не припиняє виникати, варто проконсультуватися з стоматологом.

Травматизація ясенної тканини - надмірний натиск під час чищення зубів може пошкодити ніжну ясенну тканину і стати причиною її запалення. Щоб усунути цю проблему, достатньо використовувати правильну техніку з м'якими круговими рухами під час чищення зубів.

Оскільки причин запалення ясен існує декілька, рекомендуємо вам звернутися до стоматолога, щоб з'ясувати, що саме викликає запалення у вас, і яким чином його усунути. 

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ ЯСЕН

Якщо запалення ваших ясен спричиняє гінгівіт, порадьтеся зі стоматологом, як саме ви можете поліпшити догляд за порожниною рота, щоб зберегти здоров'я ясен. Можливо, досить буде всього лише двічі в день протягом двох хвилин чистити зуби пастою з фтором або ж пастою для щоденного використання, як Пародонтакс.

Перехід до зубної пасти пародонтакс допоможе припинити і запобігти кровоточивості ясен. При регулярному використанні двічі на день, зубна паста Пародонтакс в 4 рази ефективніше усуває бактеріальний наліт уздовж лінії ясен* (в місці, де ясна стикаються з зубом), зберігаючи здоров'я і міцність зубів і ясен.

*видаляє більше зубного нальоту, основної причини кровоточивості ясен, після професійного чищення зубів в кабінеті стоматолога та подальшим чищенням зубів зубною пастою Пародонтакс (за виключенням Пародонтакс Вибілююча) із вмістом бікарбонату натрію не менше 67%, 2 рази на день у порівнянні із звичайною зубною пастою, що не містить бікарбонат натрію.