ЗАХВОРЮВАННЯ ЯСЕН: ФАКТ АБО МІФ?

Від захворювання ясен страждають багато людей в усьому світі, протягом життя з гінгівітом стикаються приблизно 50 % дорослих людей. Також існує багато міфів про захворювання ясен, які розвинулись з часом.

Ось деякі поширені міфи про захворювання ясен, з якими ви можете зіткнутися, а також деякі ключові факти, які необхідно знати про причини та лікування захворювання ясен…

1. ВІД КРОВОТОЧИВОСТІ ЯСЕН СТРАЖДАЮТЬ ЛИШЕ СТАРІ ЛЮДИ — МІФ

Кровоточивість ясен — поширений симптом захворювання ясен, причиною якого є зубний наліт, тобто тонкий шар бактерій на, навколо і між зубами. Він може з’явитись у людей будь-якого віку, хоча ця проблема рідше зустрічається у дітей.

2. ОПУЩЕНІ ЯСНА НЕ ВІДРОСТАЮТЬ ЗНОВУ — ФАКТ

Чи можуть опущені ясна відрости знову? Ні, опущені ясна не можуть відрости знову. Регулярне чищення ниткою та використання зубної пасти з фтором, такої як Пародонтакс, допоможе запобігти накопиченню зубного нальоту, яке викликає опущення ясен.

3. НАДТО ГРУБЕ ЧИЩЕННЯ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ КРОВОТОЧИВІСТЬ ЯСЕН — ФАКТ

Надто грубе чищення може викликати кровоточивість ясен, але воно також може бути ознакою захворювання ясен (гінгівіту), тому якщо ви бачите кров під час чищення зубів, обов’язково зверніться до стоматолога. Важливо не докладати надмірного тиску під час чищення зубів щіткою. Використовуйте звичайну або електричну зубну щітку з маленькою головкою й м’якими круглими щетинками, робіть обережні рухи по колу або еліпсу та приділяйте особливу увагу лінії ясен (місцю, де ясна зустрічаються із зубами). Також рекомендується змінювати вашу зубну щітку на нову кожні три місяці.

4. ЗАХВОРЮВАННЯ ЯСЕН НЕ ЗАВЖДИ СЕРЙОЗНЕ — МІФ

Гінгівіт — перша стадія захворювання ясен, якої можна позбутися за допомогою правильного лікування та якісного щоденного догляду за ротовою порожниною. Але якщо не лікувати гінгівіт, він може призвести до серйознішого захворювання ясен, пародонтиту, який є незворотним, не підлягає лікуванню та може в результаті спричинити втрату зуба.

5. СТОМАТОЛОГА НЕОБХІДНО ВІДВІДУВАТИ ЛИШЕ ЗА НАЯВНОСТІ ПРОБЛЕМИ — МІФ

Якщо ви підозрюєте в себе наявність ознак захворювання ясен, у тому числі кров під час чищення зубів щіткою або ниткою, якомога скоріше зверніться до стоматолога. Однак також необхідно регулярно проходити огляд стоматолога відповідно до його рекомендацій, навіть якщо вам здається, що все в порядку. Ваш стоматолог може виявити ознаки проблем з яснами ще до того, як у вас з’являться будь-які симптоми. Таким чином, стоматолог допоможе запобігти захворюванню ясен до його прогресування.

*Дослідження серед засобів для догляду за ротовою порожниною, Регіон Центральна та Східна Європа, Іпсос, Жовтень 2014