СИМПТОМИ І ОЗНАКИ ГІНГІВІТУ НА ЯКІ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Гінгівіт - це початкова стадія захворювання ясен. Надзвичайно важливо виявити гінгівіт своєчасно і вжити заходів до того, як захворювання почне прогресувати.

Якщо вчасно не розпочати лікування гінгівіту, він може прогресувати до пародонтиту - найбільш серйозної і необоротної стадії захворювання ясен, яка є основною причиною випадіння зубів у дорослих людей. На щастя, покращення догляду за порожниною рота дозволить зупинити гінгівіт і зберегти здоров'я ваших ясен. Саме тому важливо звернути увагу на ознаки гінгівіту, щоб вчасно зупинити розвиток захворювання ясен.

4 ОЗНАКИ ГІНГІВІТУ

Основні ознаки гінгівіту:

1. Кровоточивість ясен

Кровоточивість ясен є одним з перших симптомів захворювання ясен. Здорові ясна не повинні кровоточити, тому кров в слині під час чищення зубів щіткою або зубною ниткою може бути ознакою захворювання ясен. Навіть якщо це відбувається рідко, кровоточивість ігнорувати не варто, оскільки вона може вказувати на розвиток захворювання ясен.

2. Неприємний запах з рота

Галітоз - медичний термін для неприємного запаху з рота, виникає з різних причин. Серед них бувають вжиті в їжу продукти або недостатньо ретельна гігієна порожнини рота, але галітоз також може бути одним з перших симптомів, що вказують на гінгівіт. Відповідні бактерії розщеплюють частки їжі, при цьому виділяючи неприємний запах, що і спричиняє галітоз.

3. Запалені ясна

Здорові ясна виглядають рожевими і міцними. Почистивши зуби, зверніть увагу на свої ясна - почервонілі, набряклі та запалені ясна є одним із симптомів гінгівіту, і вказують на недостатньо ретельну гігієну порожнини рота.

4. Опущення ясен

Перевірте за допомогою дзеркала, чи не відбувається у вас опущення ясен. При опущенні ясна стають коротшими, поступово оголюючи корінь зуба. Ви помітите, що зуб виглядає довше звичайного, або відчуєте поглиблення на краю ясен, де вони стикаються з зубом. Підвищена чутливість зуба теж є одним з перших сигналів опущення ясен. Незважаючи на те, що опущення ясен - явище поширене, при перших же його ознаках важливо визначити причину і почати лікування, не даючи йому прогресувати.

Біль - один з основних способів організму повідомити про захворювання або проблеми, але чи знаєте ви, що гінгівіт - процес безболісний? А це означає, що пропустити розвиток гінгівіту дуже просто. Біль в яснах часто виникає з інших причин, наприклад через неправильну техніку чищення зубів або ж через абсцес зуба. Якщо у вас м'які запалені ясна і ви відчуваєте біль, зверніться до стоматолога для визначення його причини.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ПІДОЗРЮЄТЕ У СЕБЕ ГІНГІВІТ

Якщо ви відчуваєте будь-який з перерахованих вище симптомів, ні в якому разі їх не ігноруйте. Захворювання на ранніх стадіях може бути вилікувано, але без лікування гінгівіт погіршиться до стадії пародонтиту, що, в найгіршому випадку, призведе до випадіння зубів. При першому ж симптомі гінгівіту зверніться до стоматолога, який зможе виявити гінгівіт на ранніх стадіях і запропонувати відповідне лікування до того, як захворювання почне прогресувати. 

І пам'ятайте, що найкращий спосіб зупинити розвиток захворювання ясен - дотримуватися правильної гігієни ротової порожнини