ШІСТЬ «СЕРІЙНИХ ЗЛОЧИНЦІВ», ЯКІ МОЖУТЬ СПРИЧИНЯТИ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ З РОТА (ГАЛІТОЗ)

Якщо у вас галітоз, тобто неприємний запах з рота, ви можете почуватись незручно та некомфортно в соціальних ситуаціях або поряд з іншими людьми. Тому важливо краще розуміти причини галітозу. Розглянемо шість можливих причин галітозу та відповідних способів боротьби з ними:

1. ВИ НЕ ЗДІЙСНЮЄТЕ НАЛЕЖНОГО ДОГЛЯДУ ЗА ЗУБАМИ ТА ЯСНАМИ

Бактерії зубного нальоту постійно накопичуються на, навколо та між зубами, що може бути причиною галітозу. Ці бактерії розкладають часточки їжі у вашому роті, через що може виділятись газ з неприємним запахом, який погіршує ваш подих.

Найкращий спосіб профілактики цього — двічі на день чистити зуби пастою з фтором і ниткою для видалення нальоту та часточок їжі з важкодоступних місць між зубами.

2. МОЖЛИВО, У ВАС РОЗВИВАЄТЬСЯ ЗАХВОРЮВАННЯ ЯСЕН

Галітоз може бути однією з ранніх ознак захворювання ясен, оскільки його також викликає накопичення бактерій зубного нальоту уздовж лінії ясен, які спричиняють неприємний запах з рота. Якщо їх не видаляти, наліт може викликати кровоточивість та набряк ясен, симптоми гінгівіту. Без лікування він може призвести до серйознішого захворювання ясен.

Для профілактики гінгівіту двічі на день чистьте зуби зубною пастою з фтором, такою як Пародонтакс, формула якої розрахована для значно ефективнішого видалення нальоту, ніж звичайна зубна паста, зубна паста, що не містить бікарбонат натрію. Негайно зверніться до стоматолога.

3. ЩО ВИ ЇСТЕ ТА П’ЄТЕ

Якщо ви їсте продукти із сильним запахом, такі як прянощі, часник та цибулю, а також п’єте каву або алкоголь, вони можуть тимчасово робити запах з рота неприємним. Найкращий спосіб боротися з цим — уникати таких продуктів та напоїв.

4. ВИ КУРИТЕ ЧИ ЖУЄТЕ ТЮТЮН

Куріння сигарет, люльок або вживання нюхального або жувального тютюну також можуть спричинити неприємний запах з рота. Це також може призвести до появи плям на зубах та підвищити ризик розвитку захворювання ясен. Кидайте звичку курити заради здоровішої ротової порожнини, біліших зубів та свіжішого подиху.

5. ВИ ДОТРИМУЄТЕСЬ ЖОРСТКОЇ ДІЄТИ

Одним з побічних ефектів посту, радикальних або низьковуглеводних дієт може бути неприємний запах з рота. Причина цього в тому, що під час переробки організмом жиру виділяються хімічні речовини, що звуться кетонами. Вони потрапляють до вашого подиху, через що й виникає неприємний запах. Галітозу такого типу можна позбутися лише зміною харчування.

6. У ВАС Є ЗАХВОРЮВАННЯ

У рідкісних випадках деякі захворювання також можуть спричинити неприємний запах з рота. Одне з таких захворювань — «сухість у роті», або ксеростомія, що виникає, коли переривається потік слини до рота. Це може спричинити неприємний запах, оскільки слина допомагає зволожувати рот та змивати бактерії, які можуть викликати неприємний запах з рота.

Захворювання шлунково-кишкового тракту, діабет, інфекції горла та дихальних шляхів можуть також спричинити неприємний запах з рота. Якщо вас непокоїть неприємний запах з рота, зверніться до стоматолога або терапевта.