БРЕКЕТИ, РЕТЕЙНЕРИ ТА КРОВОТОЧИВІСТЬ ЯСЕН: ФАКТИ

Якщо ваші брекети або ретейнери підібрані належним чином, вони не повинні викликати кровоточивість ясен. Складність у тому, що під час носіння брекетів необхідно особливо ретельно слідкувати за чистотою зубів та ясен, щоб ефективно видаляти увесь зубний наліт.

У всіх у роті є бактерії зубного нальоту, та якщо не видаляти їх шляхом регулярного та ефективного чищення щіткою, вони можуть накопичуватись та подразнювати ясна, що може призвести до почервоніння, набряку та кровоточивості ясен, які є симптомами захворювання ясен.

Якщо ви бачите кров, коли чистите зуби щіткою або ниткою, повідомте про це свого стоматолога, щоб отримати консультацію стосовно лікування.

Якщо ви відчуваєте дискомфорт під час носіння брекетів або ретейнера, також необхідно звернутися до стоматолога та обговорити з ним можливі рішення. Розглядайте це як повернення до магазину пари взуття, яка не підходить за розміром.

Як брекети/ретейнери можуть впливати на ваші ясна

Через носіння брекетів або ретейнерів ваші ясна можуть стати більш вразливими. Частинки їжі можуть іноді застрягати в них або навколо них, та якщо не вичистити їх, можуть призвести до скупчення бактерій зубного нальоту, що є однією з основних причин кровоточивості ясен. Тому дуже важливо тримати зуби та ясна в чистоті, особливо під час носіння брекетів або ретейнерів.

Очищення щіткою застряглих часток їжі в роті допомагає зупинити формування зубного нальоту, а якісний щоденний догляд за ротовою порожниною — найкращий спосіб зберегти здоров’я ясен, силу зубів та свіжість подиху. Стоматолог або спеціаліст з гігієни ротової порожнини також розкажуть вам про найкращий спосіб очищення брекетів або ретейнера.