ВСЯ НЕОБХІДНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТОМАТИТ

Стоматит є явищем досить поширеним, він являє собою набряк, почервоніння та болючість слизової оболонки, що може виникати в будь-якій точці порожнини рота, хоча найчастіше зустрічається на язику і внутрішній стороні щік. Як правило, це опуклі ураження круглої або овальної форми червоного, білого, жовтого або сірого кольору. 

Таких уражень в ротовій порожнині може бути декілька, вони спричиняють біль і дискомфорт при прийомі їжі і чищенні зубів. На щастя, існують способи лікування стоматиту в домашніх умовах, які допоможуть прискорити процес загоєння і запобігти його подальшому виникненню.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ СТОМАТИТУ

У більшості випадків стоматит виникає через пошкодження слизової оболонки в порожнині рота, внаслідок:

  • Укусу щоки або язика
  • Неправильного кріплення зубного протеза
  • Вживання в їжу твердих і хрустких продуктів, які складно розкушувати
  • Через гостру поверхню зубів або неякісної пломби

Серед інших причин можуть бути стрес, спадковість або вживання в їжу продуктів, які провокують появу стоматиту, наприклад продуктів, що містять горіхи, сири, гострі спеції або вироби з пшеничного борошна.

ЛІКУВАННЯ СТОМАТИТУ

Як правило, протягом тижня стоматит проходить самостійно. Якщо ж він продовжує вас непокоїти, один із способів нижче допоможе прискорити процес загоєння і запобігти появі нових запалень:

  1. Занадто старанне чищення зубів може пошкодити ясенну тканину, що провокує появу стоматиту. Порадьтеся зі стоматологом, який допоможе підібрати для вас правильну зубну щітку.
  2. Уникайте вживання в їжу хрустких, гострих, кислих, пряних і солоних страв і продуктів до повного загоєння стоматиту. 
  3. Уникайте вживання в їжу продуктів, які провокують появу стоматиту. 

Незважаючи на те, що стоматит не є шкідливим зверніться до лікаря, якщо він не минає протягом трьох тижнів, виникає заново, або ж якщо його стан погіршується, посилюючи біль.