НАВІЩО ПОТРІБНА ЗУБНА НИТКА?

Кращий спосіб запобігти захворюванню ясен - підтримувати чистоту ротової порожнини, регулярно усуваючи зубний наліт. Але потрапити в ділянки між зубами за допомогою виключно зубної щітки дуже складно. Зубна нитка або зубна стрічка допомагають усунути наліт з ділянок між зубами і під лінією ясен (там, де ясна стикаються з зубом).

Щоб почистити ці важкодоступні ділянки, можна скористатися міжзубними йоржиками, але і вони не завжди можуть проникнути в вузькі щілини між зубами. Саме для цих випадків існує відмінна альтернатива - зубна нитка.

ЯК ПРАВИЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ ЗУБНОЮ НИТКОЮ?

Для ефективного і ретельного чищення зубів дуже важливо правильне використання зубної нитки. Дотримуйтесь простої інструкції правильного користування зубною ниткою:

  1. Використовуйте нитку з обережністю, оскільки занадто сильний тиск може пошкодити ясна.
  2. Відірвіть десь 45 см зубної нитки, оберніть кінчики нитки навколо вказівних пальців на обох руках.
  3. Натягніть 2,5 см нитки між вказівним і великим пальцями.
  4. Бережним рухом вперед-назад проведіть нитку в ділянки між зубами.
  5. Коли нитка досягає лінії ясен, надайте їй С-подібну форму, сперши її на зуб.
  6. Утримуючи нитку у зуба, обережно ведіть нею в протилежному від ясен напрямку. Повторіть рух зі зворотного боку. Не обривайте нитку.
  7. Не забудьте про зворотний бік крайніх зубів.
  8. Ведіть нитку від зуба до зуба по порядку, щоб не пропустити жодної ділянки.

Якщо ви не знаєте, як правильно користуватися зубною ниткою, проконсультуйтеся зі стоматологом, який продемонструє вам правильну техніку.

Можливо, при першому використанні ясна будуть трохи кровоточити, але незабаром це мине. Якщо ж через кілька днів використання зубної нитки кровоточивість не припиниться, це може вказувати на захворювання ясен. В такому випадку необхідно проконсультуватися зі стоматологом для визначення захворювання і отримання правильного лікування.

ЯК ЧАСТО ПОТРІБНО КОРИСТУВАТИСЯ ЗУБНОЮ НИТКОЮ

З якою регулярністю потрібно користуватися зубною ниткою? Використовувати її до або після чищення зубів? Починаючи з 12 років, рекомендується раз на день користуватися міжзубними йоржиками або зубною ниткою для чищення між зубами перед тим, як почистити зуби звичайною щіткою.