ЩО ТАКЕ ПРОФЕСІЙНА ЧИСТКА ТА ПОЛІРУВАННЯ ЗУБІВ?

Причиною захворювання ясен часто є накопичення бактерій зубного нальоту; найкращий спосіб усунути його — чистити зуби щіткою двічі на день. Але як би ретельно ви не чистили зуби, завжди будуть важкодоступні місця, які непросто почистити. У цих місцях можуть накопичуватись бактерії зубного нальоту, які з часом мінералізуються й формують тверду скоринку, яку називають зубним каменем та яку неможливо видалити лише за допомогою щітки. Якщо його не видалити, наліт може продовжувати накопичуватись навколо зуба та, можливо, під лінією ясен, що призводить до прогресування захворювання ясен.

Щоб зменшити ризик захворювання ясен або уникнути його погіршення, стоматолог може рекомендувати вам професійну чистку та полірування зубів, що дозволить належним чином почистити ваші зуби.

ЧОГО ОЧІКУВАТИ

Професійну чистку та полірування зубів може виконати стоматолог або спеціаліст з гігієни ротової порожнини.

На першій стадії, «чистка», видаляються відкладення нальоту та зубного каменю. Часто спочатку використовується ультразвуковий шабер для видалення основної частини зубного каменю, після чого за допомогою спеціалізованих ручних інструментів знімають усі стійкі залишки.

Наступний крок — «полірування» зубів для забезпечення дійсно гладенької поверхні. Хоча під час полірування усуваються плями та зуби стають яскравими й блискучими, це не просто косметична процедура. Вона також розгладжує незначні недосконалості й грубі ділянки зубів, що створює захист від подальшого формування зубного нальоту.

Стоматолог розкаже вам, як часто необхідно проходити професійну чистку та полірування зубів. Важливо пам’ятати, що професійна чистка доповнює якісний щоденний догляд за ротовою порожниною, нею не можна замінювати чищення зубів пастою з фтором двічі на день. Він може порекомендувати використовувати таку зубну пасту, як Пародонтакс, щоб запобігти накопиченню зубного нальоту між візитами до стоматолога.