ПОРАДИ СТОМАТОЛОГА ЩОДО ПІДТРИМАННЯ ЗДОРОВ'Я ЯСЕН ВДОМА

Навіть маючи деякі ознаки захворювання ясен, наприклад набряк, почервоніння або кровоточивість ясен, ви можете не усвідомлювати, що маєте проблеми з яснами, доки не відвідаєте стоматолога. Оскільки гінгівіт, перша стадія захворювання ясен, може проходити безболісно, його часто не помічають. Його також можна пропустити у курців, оскільки куріння може маскувати ранні симптоми.

Тому дуже важливо регулярно відвідувати стоматолога, оскільки при професійному огляді можна помітити навіть неочевидні симптоми захворювання ясен, що дозволить почати лікування, доки проблема не стала серйознішою.

Основною причиною гінгівіту є накопичення зубного нальоту, шару бактерій, навколо, на і між зубами. Якщо не видаляти його під час регулярного чищення, він може спричинити подразнення ясен та призвести до їхнього почервоніння та набряку, кровоточивості та поступового опущення. У результаті ваші ясна можуть бути настільки пошкоджені, що це торкнеться лунки зуба. Пародонтит - це небезпечне захворювання ясен, що є незворотнім та може призвести до втрати зубів.

ЯК ЗУПИНИТИ РОЗВИТОК ГІНГІВІТУ

Якщо стоматолог діагностував у вас гінгівіт, вам повинні запропонувати поради експерта стосовно його лікування вдома, щоб не допустити погіршення проблеми. Вам також можуть надати професійне хірургічне лікування.

Ключ до успішного лікування — видалення та контролювання зубного нальоту за допомогою правильного догляду за ротовою порожниною.

Перший крок — чищення зубів двічі на день, використовуючи правильний метод, який забезпечить справжню чистоту зубів та ясен. У випадку ризику серйозних проблем з яснами стоматолог може запропонувати вам використовувати одну щітку для всієї ротової порожнини та спеціальні щітки й засоби для чищення важкодоступних місць. Наприклад, щітки для чищення міжзубних проміжків або щітки з маленькою круглою головкою чи зубну нитку для видалення нальоту з важкодоступних місць, наприклад проміжків між зубами.

Другий крок — використання зубної пасти Пародонтакс. Клінічно доведено, що вона допомагає зменшити накопичення зубного нальоту*.

Якщо у вас спостерігаються серйозні, стійкі або частіші симптоми захворювання ясен, стоматолог може порекомендувати вам короткий курс ополіскувача ротової порожнини, окрім чищення зубів двічі на день. Ополіскувач ротової порожнини містить хлоргексидин, який вбиває бактерії зубного нальоту, що можуть спричинити захворювання ясен, та відштовхує їх.

ЗАВЖДИ КОНСУЛЬТУЙТЕСЬ З ПРОФЕСІОНАЛОМ

Кращий спосіб запобігати захворюванню ясен — слідкувати за здоров’ям зубів та ясен удома, але цим не можна замінити регулярне відвідування стоматолога та спеціаліста з гігієни ротової порожнини. Лише професіонал може діагностувати гінгівіт або помітити, що він переріс у пародонтит, який повинен лікувати спеціаліст, щоб звести до мінімуму пошкодження ясен та зубів.

*Kakar A, et al. Evaluate the Efficacy of Different Concentrations of Sodium Bicarbonate Toothpastes. IADR General Session and Exhibition, Cape Town, South Africa. Abstract №:754. (2014).