ЯК УНИКНУТИ КРОВОТОЧИВОСТІ ЯСЕН ПІД ЧАС ЧИЩЕННЯ ЗУБІВ ЩІТКОЮ

Здорові ясна не кровоточать, тому спльовування крові під час чищення зубів щіткою або ниткою не є нормальним явищем. Це може бути ранньою ознакою захворювання ясен, тому обов’язково проконсультуйтесь зі стоматологом, якщо ваші ясна кровоточать.

Є цілий ряд можливих причин кровоточивості ясен, серед них нова процедура догляду за ротовою порожниною, надмірно часте, грубе або недостатнє чищення зубів, а також деякі ліки. Причиною кровоточивості ясен часто є зубний наліт, тобто тонкий шар бактерій на, навколо і між зубами. Якщо ці бактерії не видаляти, як правило, за допомогою чищення, вони можуть подразнювати ясна, призводячи до кровоточивості.

Ось шість простих кроків, які ви можете включити до своєї щоденної процедури огляду за ротовою порожниною, щоб зменшити ризик побачити кров під час спльовування:

1. Два по дві

Чищення зубів щіткою допомагає видаляти наліт та частинки їжі, які, якщо дозволити їм сформувати наліт на, навколо і між зубами, можуть подразнювати ясна та призвести до таких проблем, як гінгівіт. Чистіть зуби 2 рази на день щонайменше 2 хвилини зубною пастою з фтором, такою як Пародонтакс.

2. Не пропускайте жодної ділянки

Обов’язково очищуйте кожний куточок ротової порожнини під час чищення щіткою, в тому числі важкодоступні місця, наприклад між зубами. Послідовно переміщуйте щітку ротовою порожниною, ретельно очищуючи зовнішні та внутрішні поверхні усіх зубів верхнього та нижнього ряду, а також жувальну поверхню. Також можна запитати стоматолога, як найкраще чистити зуби.

3. Чистьте м’яко

У випадку чищення зубів жорсткіше не означає краще. Насправді, занадто груба або часта чистка зубів або використання зношеної зубної щітки можуть призвести до пошкодження зубної емалі, тому чистьте зуби обережно. Також рекомендується змінювати вашу зубну щітку на нову кожні три місяці.

4. Пам’ятайте про кути

Ведіть щітку по колу або еліпсу, спрямовуючи її донизу в напряму ясен під кутом 45 градусів. Це допомагає очистити лінію ясен (місце, де ясна зустрічаються із зубом). Щоб почистити внутрішню поверхню передніх зубів, поверніть щітку вертикально та зробіть кілька маленьких кругових рухів передньою частиною щітки.

5. Не забувайте про лінію ясен

На лінії ясен може формуватись зубний наліт, тобто тонкий шар шкідливих бактерій. Особливо ретельно видаляйте наліт з цієї ділянки, а також з міжзубних проміжків. У поєднанні з регулярним використанням зубної нитки або щітки з довгими ворсинками це допоможе контролювати утворення нальоту.

6. Не забувайте про язик

Якісна гігієна ротової порожнини — це не тільки чистота зубів та ясен. М’яке очищення язика також допоможе освіжити подих та очистить ротову порожнину шляхом усунення бактерій.