ЯК СТОМАТОЛОГ МОЖЕ ВИЛІКУВАТИ ЗАХВОРЮВАННЯ ЯСЕН

Стоматологи — спеціалісти зі збереження здоров’я ясен та зубів. Під час перевірки вони оглядають вашу ротову порожнину, зуби та ясна, щоб знайти усі наявні проблеми, та вони можуть стати першою лінією оборони від захворювання ясен.

На відміну від зубного болю або чутливості, захворювання ясен часто не спричиняє біль або дискомфорт, тому навіть якщо ви помітите деякі ознаки, наприклад почервоніння, набряк, кровоточивість або опущення ясен, ви, можливо, не звернетесь по допомогу так швидко, як необхідно. Але якщо не лікувати захворювання ясен ще на першій стадії гінгівіту, воно може розвинутись до набагато серйознішого пародонтиту, який може призвести до втрати зуба.

ЯК СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ОГЛЯД МОЖЕ ВИЯВИТИ ГІНГІВІТ

Під час першої частини стоматологічного огляду лікар може зібрати так званий «анамнез», який допоможе йому сформувати картину вашого здоров’я та факторів ризику. Вам можуть поставити такі питання:

  • Чи є у вас ознаки захворювання ясен, наприклад кровотеча чи набряк ясен?
  • Чи проходили ви раніше лікування від захворювання ясен?
  • Ви курите або чи були у вашій родині випадки захворювання ясен?
  • Питання про ваш догляд за ротовою порожниною, наприклад, як часто ви чистите зуби?

За допомогою цих питань стоматолог може визначити, чи є у вас підвищений ризик захворювання ясен. Попереднє лікування або наявні у вас ранні симптоми захворювання ясен дадуть стоматологу зрозуміти про потенційні проблеми. Якщо ви курите або у вашій родині були випадки захворювання ясен, ви маєте підвищений ризик, а якщо ви не дотримуєтесь якісного догляду за ротовою порожниною, для вас існує підвищена вірогідність проблем з яснами.

Другий етап — клінічний огляд, під час якого стоматолог шукатиме такі симптоми захворювання ясен:

  • запалення, набряк або почервоніння ясен
  • кровоточивість ясен
  • зміни текстури ясен — на всій поверхні здорових ясен присутні крихітні западинки, що виглядають як точковий малюнок, а за захворювання ясен вони стають пухкими, гладкими та блискучими
  • опущення ясен, коли лінія ясен нещільно прилягає до зубів
  • «кишені» або більш глибокі проміжки між яснами та зубами
  • хиткі або розхитані зуби

ЯК СТОМАТОЛОГ МОЖЕ ДОПОМОГТИ?

Якщо стоматолог діагностує у вас гінгівіт, він може запропонувати вам пройти професійну чистку та полірування зубів. Її може виконати стоматолог або спеціаліст з гігієни ротової порожнини; ця процедура розроблена для видалення стійкого нальоту та справжнього очищення зубів.

Стоматолог або спеціаліст з гігієни ротової порожнини також можуть запропонувати поради стосовно лікування та профілактики захворювання ясен вдома.

ЯК ЧАСТО НЕОБХІДНО ВІДВІДУВАТИ СТОМАТОЛОГА?

Стоматолог розкаже вам, як часто необхідно приходити на прийом. Якщо між візитами у вас виникнуть будь-які проблеми або симптоми, негайно запишіться на прийом.