Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Location:

Spit with blood in a sink drain
Symptoms

Симптоми захворювань ясен

Що спричиняє втрату зуба?

Дитина вважає втрату зуба великою подією на шляху в доросле життя. Але для дорослого це тривожна й незворотна подія з довгостроковими наслідками для зовнішнього вигляду рота та навіть упевненості в собі.

Існує ряд причин, які спричиняють втрату зубів у дорослих. Ви можете втратити зуб унаслідок аварії або якихось медичних процедур, але однією з головних причин втрати зубів є серйозне незворотне захворювання ясен — пародонтит.

Illustration of a loose tooth

Чому захворювання ясен може призвести до
втрати зуба?

Здорові ясна є життєво необхідною умовою для здоров’я ваших зубів.
Кістки вашої щелепи тримають кожний зуб в окремій лунці. Ось чому важливо, щоб ця кістка не піддавалася впливу бактерій, оскільки інфекція може спричинити пошкодження та потенційно — втрату зубів. Ваші ясна створюють захисний бар’єр між кісткою та бактеріями зубного нальоту в роті. 

Накопичення бактерій у зубному нальоті, які можуть викликати подразнення ясен - одна з найпоширеніших причин захворювання ясен. Це може призводити до їх почервоніння або набряку, вони можуть кровоточити під час чищення зубів щіткою або ниткою. Це ознаки першої стадії захворювання ясен, гінгівіту. При відсутності лікування він може перейти в незворотну другу стадію — пародонтит, та згодом зуб буде втрачено. 

Така ситуація виникає, тому що накопичення бактерій зубного нальоту може спричинити нещільне прилягання ясен до зубів, залишаючи певний простір, в якому може затримуватися наліт і розвиватися інфекції. При відсутності лікування ці інфекції можуть впливати на кістку та тканини ясен, які підтримують ваші зуби. Якщо кістки та тканини ваших ясен ушкоджені, це може призвести до втрати зуба.  

Ключ до запобігання пародонтиту та втраті зубів полягає у тому, щоб ніколи не дозволяти хворобі заходити так далеко. 

Регулярні огляди у стоматолога є надзвичайно важливими, бо, на відміну від зубного болю та чутливості зубів, захворювання ясен не завжди викликають біль. Тож на перших стадіях ви можете взагалі не помітити захворювання, але професійний огляд зможе виявити ранні ознаки, що дасть вам можливість почати лікування, поки ситуація не погіршилась. 

Це особливо важливо, якщо ви курите, адже куріння маскує симптоми захворювань ясен..

Якщо ваш стоматолог робить висновок, що проблеми з вашими яснами є хронічними й посилюються, то він може порекомендувати вам використовувати ополіскувач ротової порожнини для інтенсивного догляду. Клінічно доведено, що він допомагає при гінгівіті. Він містить активну антимікробну речовину, яка називається хлоргексидин, яка вбиває бактерії зубного нальоту, що дає вашим яснам можливість одужати. Своєчасне звернення до стоматолога може зупинити прогресування гінгівіту, а також допомогти запобігти втраті зубів.