Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Location:

Spit with blood in a sink drain
Symptoms

Симптоми захворювань ясен

Що спричиняє набряк ясен?

Здорові ясна ззовні рожеві і міцні, а запалені ясна зазвичай червоні і набряклі. Такі ясна часто є одним з перших симптомів захворювання ясен, тому для того, щоб попередити більш серйозні наслідки, важливо якомога швидше повідомити про цю проблему стоматологу.

Найбільш поширеною причиною запалення (або набрякання) ясен є бактерії, які скупчуються в зубному нальоті, який постійно утворюється на зубах, навколо зубів і між зубами. Зубний наліт зазвичай утворюється, коли в роті залишаються шматочки їжі, багатої на вуглеводи (цукор і крохмаль).

Якщо ці бактерії вчасно не усунути, почистивши зуби, вони можуть викликати запалення ясен навколо зубів. Потім запалення може поширитися на лунку, в якій тримається зуб, або навіть викликати більш серйозні проблеми, наприклад пародонтит.

Однак запалення ясен може бути викликане й іншими причинами, тому важливо звернутися до стоматолога вже при перших симптомах.

Захворювання ясен рідко супроводжується болем. Якщо ж ви відчуваєте біль, швидше за все запалення спричинене чимось іншим, наприклад, через занадто жорстке чищення зубів або через абсцес зуба. Якщо вас турбує біль в яснах, зверніться до фахівця за лікуванням. У крайньому випадку, запалені ясна можуть вказувати на розвиток гінгівіту.

Illustration of swollen gums

Способи лікування запалених ясен

Поряд з консультацією зі стоматологом і регулярними оглядами, існує кілька простих способів усунення бактеріального нальоту, щоб запобігти запаленню ясен.

  1. Користуйтеся зубною пастою з фтором для щоденного застосування від Пародонтакс. Зубна паста Пародонтакс в 4 рази ефективніше* звичайної пасти усуває зубний наліт уздовж лінії ясен, допомагаючи зберегти здоров'я ясен і міцність зубів.
  2. Користуйтеся звичайною або електричною зубною щіткою з невеликою головкою і круглими м'якими щетинками, приділяючи пильну увагу лінії ясен.
  3. Використовуйте зубну нитку або міжзубні йоржики для видалення нальоту з важкодоступних місць, наприклад з-поміж зубів.
  4. Використовуйте ополіскувач, наприклад ополіскувач ротової порожнини Пародонтакс без спирту, що забезпечує щоденний захист ясен.

Перші ознаки запалення ясен сигналізують про те, що потрібно йти до лікаря. Лише він зможе призначити вам необхідне лікування.

* видаляє більше зубного нальоту, основної причини кровоточивості ясен, після професійного чищення зубів в кабінеті стоматолога та подальшим чищенням зубів зубною пастою Пародонтакс (за виключенням Пародонтакс Вибілююча) із вмістом бікарбонату натрію не менше 67%, 2 рази на день у порівнянні із звичайною зубною пастою, що не містить бікарбонат натрію.