Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Location:

Spit with blood in a sink drain
Symptoms

Симптоми захворювань ясен

Все, що ви маєте знати про опущення ясен

Термін «опущення ясен» (рецесія ясен) описує ситуацію, коли ясна нещільно прилягають до зубів, оголюючи корені зуба під ними. Перша ознака цього явища — підвищення чутливості зубів, але ви можете також помітити, що зуб виглядає довшим, ніж зазвичай, або побачити щілину в місці, де ясна прилягають до зуба (область, відома як лінія ясен).

Незважаючи на те, що опущення ясен є доволі поширеною стоматологічною проблемою, її не слід ігнорувати, адже вона може бути ознакою захворювання ясен.

Illustration of receding gums

Що спричиняє опущення ясен?

Причинами опущення ясен можуть бути такі фактори: старіння, надто грубе чищення або навіть недостатній догляд за порожниною рота. Остання може призвести до гінгівіту, коли ясна запалюються через присутність бактерій зубного нальоту, і якщо його не лікувати, з часом ясна починають опускатися.  

Якщо причина не визначена, і це буде продовжуватися, рецесія ясен може призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям ротової порожнини. Ясна можуть почати відступати від зуба, створюючи «кишені», де може накопичуватися ще більше зубного нальоту. Згодом ці «кишені» поглиблюються, ясна продовжують опускатися, що може призвести до втрати зуба.

Як зупинити опущення ясен?

Важливо знати: якщо ясна починають опускатися, вони не відростають знову. Це означає, що виявлення і лікування цієї проблеми на найбільш ранній стадії (перш ніж вона розвинеться у що-небудь гірше) має дуже важливе значення. 

Тому перше, що потрібно робити, якщо ви підозрюєте, що у вас може бути рецесія ясен, — це проконсультуватися зі своїм стоматологом, адже він зможе ідентифікувати причину і порадити найкращий спосіб лікування саме для вас. 

Переглянувши ваш щоденний догляд за ротовою порожниною разом зі стоматологом, ви можете допомогти не допустити опущення ясен, або, якщо ви вже страждаєте від такої проблеми, — запобігти її погіршенню.  

Перехід на таку зубну пасту, як Пародонтакс з фтором, може допомогти зупинити кровоточивість ясен. За умови використання 2 рази на день ця зубна паста в 4 рази ефективніше*, ніж звичайна зубна паста, бореться з нальотом вздовж лінії ясен (місце, де ясна зустрічаються із зубом), допомагаючи зберегти ясна здоровими, а зуби — міцними.

*видаляє більше зубного нальоту, причини кровоточивості ясен, після професійного чищення зубів в кабінеті стоматолога та подальшим чищенням зубів зубною пастою Пародонтакс (за виключенням Пародонтакс Вибілююча із вмістом бікарбонату натрія не менше 67%) 2 рази на день, у порівнянні зі звичайною зубною пастою, що не містить бікарбонат натрію. Звіт компанії GSK "Дослідження ефективності та переносимості зубної пасти, що містить бікарбонат натрію". 2015