Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Location:

Spit with blood in a sink drain
Symptoms

Симптоми захворювань ясен

Що це означає — мати кровоточивість ясен?

Якщо ваші ясна кровоточать під час чищення зубів - можливо ви маєте захворювання ясен, яке може призвести до неприємного запаху з рота, запалення, опускання ясен та, згодом, навіть до втрати зубів.

Якщо ви бачите кров у раковині, коли чистите зуби, час від часу або кожен день, ви не повинні ігнорувати цю проблему.

Запитайте свого стоматолога про проблеми з яснами.

Illustration of a bleeding gum

Що спричиняє кровоточивість ясен?

Однією з основних причин кровоточивості ясен є наліт — тонкий шар з бактерій, який постійно формується на, навколо і між зубами. При недостатній гігієні ротової порожнини він накопичується на зубах та у міжзубних проміжках, починає подразнювати ясна і з часом викликає їх почервоніння, набряк та кровоточивість.

Тим не менш є цілий ряд інших можливих причин кровоточивості ясен. Серед них надмірно часте або грубе чищення зубів, нова зубна щітка або неправильна техніка користування зубною ниткою, а також деякі ліки.

Як зупинити кровоточивість ясен?

Незалежно від того, що, на вашу думку, може бути причиною кровоточивості ясен, краще, що ви можете зробити, — це звернутися до свого стоматолога якомога швидше. Він обстежить вас і порадить найефективніший спосіб лікування кровоточивості ясен.

Є також цілий ряд простих кроків, які ви, можливо, захочете взяти до уваги, коли мова йде про профілактику кровоточивості ясен, — зміни у звичках доглядати за ротовою порожниною, які могли б допомогти завадити проблемі стати більш серйозною. Для ефективності ці кроки повинні виконуватися кожен день, а не час від часу, коли ви помітите кров під час спльовування:

  1. Чистьте зуби 2 рази на день щонайменше 2 хвилини зубною пастою, такою як Пародонтакс. За умови використання двічі на день зубна паста Пародонтакс для щоденного використання в 4 рази ефективніше бореться з причиною кровоточивості ясен, ніж звичайна зубна паста, що не містить бікарбонату натрію.*
  2. Використовуйте звичайну або електричну зубну щітку з маленькою головкою і м’якими круглими щетинками, звертаючи особливу увагу на лінію ясен.
  3. Використовуйте зубну нитку або щітки з довгими ворсинками для видалення нальоту з важкодоступних місць, наприклад між зубами.
  4. Використовуйте ополіскувач, такий як ополіскувач ротової порожнини Пародонтакс без спирту, який забезпечує щоденний захист ясен.
  5. Регулярно відвідуйте стоматолога, оскільки він може виявити проблеми з яснами, перш ніж у вас з’являться будь-які симптоми. Якщо у вас є кровоточивість ясен, повідомте про це відразу ж, щоб ваш стоматолог міг допомогти вам вирішити проблему, перш ніж вона стане більш серйозною.
     

*Видаляє більше зубного нальоту, основної причини кровоточивості ясен, після професійного чищення зубів у кабінеті стоматолога та подальшим чищенням зубів зубною пастою Пародонтакс (за виключенням Пародонтакс Вибілююча) із вмістом бікарботу натрію не менше 67%, 2 рази на день, у порівнянні зі звичайною зубною пастою, що не містить бікарбонат натрію. Звіт компанії ГСК «Дослідження ефективності та переносимості зубної пасти, що містить бікарбонат натрію», 2015.