Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Location:

Illustration of gums affected by gingivitis and the label 'Stages'
Illustration of gums affected by gingivitis and the label 'Stages'

Стадії захворювання ясен

Що таке пародонтит та як він може врешті-решт призвести до втрати зуба?

Пародонтит (або захворювання пародонту) є бактеріальною інфекцією тканин, зв’язок і кісток, які оточують і підтримують зуби, що у сукупності утворюють пародонт.

Це одна з найважчих форм захворювання ясен. Пародонтит є незворотнім і може привести до втрати зубів. Він потребує якнайшвидшого лікування.

Illustration of gums affected by periodontitis, with dentist tool

Що спричиняє пародонтит?

Пародонтит може виникнути, коли кровоточивість ясен і гінгівіт залишаються без лікування. Він виникає під впливом накопичення бактерій у зубному нальоті вище й нижче лінії ясен (ділянки, де ясна прилягають до зуба). Це може призвести до незворотного пошкодження кістки й тканин, що підтримують зуби. 

Пошкодження тканин, у свою чергу, може призвести до відокремлення зубів від ясен і створення щілин, або «кишень», де може накопичуватися ще більше нальоту і виникати інфекційний процес. З погіршенням стану кістка починає руйнуватися. При відсутності лікування врешті-решт це може призвести до втрати зубів, які або випадуть самі, або будуть видалені стоматологом. 

Не ігноруйте тривожні ознаки

Пародонтит є одним з найнебезпечніших захворювань ясен. На відміну від гінгівіту, він є незворотнім і часто має серйозні, тривалі наслідки і вплив на те, як ваші зуби і ясна виглядають і відчувають себе. З цієї причини вкрай важливо, щоб ви не дозволили проблемі зайти так далеко. 

Спльовування крові під час чищення щіткою або використання зубної нитки, неприємний запах з рота, червоні або набряклі ясна є ранніми тривожними ознаками захворювання ясен, тому не ігноруйте їх. Якщо ви відчуваєте який-небудь з цих симптомів, негайно проконсультуйтеся з вашим стоматологом. Він зможе порадити найкращий курс лікування, перш ніж проблема стане занадто серйозною. 

Якщо ваш стоматолог робить висновок, що проблеми з вашими яснами є хронічними й посилюються, то він може порекомендувати короткочасну інтенсивну терапію за допомогою ополіскувача ротової порожнини, призначеного для інтенсивного лікування. Клінічно доведено, що він допомагає лікувати гінгівіт і містить активну антимікробну речовину — хлоргексидин, яка вбиває бактерії зубного нальоту.* Це допомагає зберегти вашу ротову порожнину чистою. 

Ви також можете знизити ризик захворювання ясен, підтримуючи правильний режим догляду за ротовою порожниною. Він включає в себе: чищення зубів двічі на день зубною пастою, наприклад такою, як зубна паста для щоденного використання Пародонтакс з фтором; використання зубної нитки або щіток для чищення міжзубних проміжків; регулярні стоматологічні огляди.  

*GSK data on file, Gordon, J., "In house evaluation of the effect of an experimental mouthwash on oral bacteria", 2013