Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Location:

Illustration of gums affected by gingivitis and the label 'Stages'
Illustration of gums affected by gingivitis and the label 'Stages'

Стадії захворювання ясен

Якими мають бути здорові ясна?

Здорові ясна — необхідна умова для міцних зубів. Вони складаються з м’якої тканини, яка є подібною до шкіри й покриває кістки, що підтримують ваші зуби. Вони щільно прилягають до зубів, що обмежує простір, у якому могли б розвиватися бактерії зубного нальоту. 

Здорові ясна мають світло-рожевий або кораловий колір, хоча вони можуть містити інші пігменти залежно від вашого етнічного походження. 

Зміна вигляду ваших ясен, наприклад, якщо вони почервоніли або набрякли, якщо вони кровоточать, коли ви чистите зуби щіткою або ниткою, або якщо вони починають опускатися, може бути ознакою захворювання ясен. 

Основною причиною захворювань ясен є накопичення бактерій зубного нальоту вздовж лінії ясен (місце, де ясна прилягають до зуба). Якщо не видаляти бактерії шляхом регулярного та ефективного чищення щіткою та ниткою, вони можуть подразнювати ясна та призводити до гінгівіту — ранньої, зворотної форми захворювання ясен. 

При відсутності лікування бактерії не дозволяють яснам щільно прилягати до зубів, завдяки чому утворюються невеликі щілини або «кишені». При відсутності лікування протягом тривалого часу ці «кишені» між яснами та зубами можуть стати глибшими й перерости в більш серйозну проблему — пародонтит, який є незворотнім і може привести до втрати зуба.

Illustration of healthy gums