Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Location:

Illustration of gums affected by gingivitis and the label 'Stages'
Illustration of gums affected by gingivitis and the label 'Stages'

Стадії захворювання ясен

Що таке гінгівіт?

Гінгівіт — це медичний термін, що позначає запалення ясен. Це легка форма захворювання ясен, яка призводить до почервоніння, запалення й кровоточивості тканини ясен, особливо коли ви чистите зуби, використовуєте зубну нитку або при спробі відкусити щось тверде, наприклад, яблуко.

Гінгівіт піддається лікуванню на ранніх стадіях, тому дуже важливо, щоб ви проконсультувалися з вашим стоматологом і зрозуміли тривожні симптоми, доки гінгівіт не призвів до інших проблем.

Illustration of gums affected by gingivitis, with dentist tool

Що спричиняє гінгівіт?

Основною причиною гінгівіту є накопичення зубного нальоту, шару бактерій, який безперервно накопичується навколо, на і між зубами, головним чином у важкодоступних місцях. Ці бактерії подразнюють ясна та можуть призвести до їхнього запалення. 

Крім того, між яснами й зубами утворюються невеликі щілини, або «кишені». При відсутності лікування ці «кишені» можуть стати глибшими та перерости в більш серйозні проблеми, такі як чутливість зубів або пародонтит.

Ясна курців більш сприйнятливі до інфекції, оскільки куріння та вживання тютюну зменшує потік крові й поживних речовин до тканин ясен. 

Лікування гінгівіту

Якщо діяти своєчасно, гінгівіт зможе легко вилікувати ваш стоматолог. Саме тому важливо регулярно відвідувати стоматолога, оскільки він може виявити проблеми з яснами, перш ніж у вас з’являться будь-які симптоми гінгівіту. 

Тим не менш ви кожного дня можете вживати заходів, щоб зменшити ризик гінгівіту шляхом правильного догляду за порожниною рота. Вони включають у себе чищення зубів двічі на день зубною пастою, наприклад такою, як зубна паста для щоденного використання Пародонтакс з фтором. Вона допомагає зупинити й запобігти кровоточивості ясен, і в 4 рази ефективніше*, ніж звичайна зубна паста, бореться з нальотом вздовж лінії ясен (місце, де ясна зустрічаються із зубом), допомагаючи зберегти ясна здоровими, а зуби — міцними.

*видаляє більше зубного нальоту, причини кровоточивості ясен, після професійного чищення зубів в кабінеті стоматолога та подальшим чищенням зубів зубною пастою Пародонтакс (за виключенням Пародонтакс Вибілююча із вмістом бікарбонату натрія не менше 67%) 2 рази на день, у порівнянні зі звичайною зубною пастою, що не містить бікарбонат натрію. Звіт компанії GSK "Дослідження ефективності та переносимості зубної пасти, що містить бікарбонат натрію". 2015