Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Location:

"Illustration of bacteria on the gums, with the  label 'Causes'"
"Illustration of bacteria on the gums, with the  label 'Causes'"

Причини

Як куріння наражає вас на ризик розвитку захворювань ясен

Куріння шкодить вашому здоров’ю, у тому числі яснам. Якщо ви курите, для вас існує великий ризик розвитку захворювання ясен та, якщо ваші ясна вже хворі, то захворювання буде протікати складніше і його буде важче вилікувати, ніж у випадку з некурцем. Чим довше ви курите і чим більше сигарет викурюєте, тим більшим стає ризик.

Lit cigarette in ashtray

Чому курці більше схильні до захворювань ясен?

Причиною захворювання ясен або гінгівіту часто є зубний наліт, тобто тонкий шар бактерій на, навколо і між зубами. Це може подразнювати ясна, спричиняючи їх запалення, набряк та кровотечу під час чищення зубів щіткою та ниткою. При відсутності лікування ситуація може погіршитися та навіть призвести до втрати зуба.

Оскільки куріння ослаблює здатність організму чинити опір інфекціям, йому стає важче боротися з інфекціями ясен. Якщо ваші ясна вже ушкоджені, куріння ускладнює процес боротьби з інфекцією ясен. 

Інша причина, чому курці ризикують захворіти більше, ніж інші, полягає в тому, що куріння може маскувати ознаки захворювання ясен. 

Кровоточивість ясен під час чищення зубів щіткою або ниткою є поширеним симптомом гінгівіту, але, враховуючи те, що нікотин перешкоджає притоку крові до ясен, курці можуть не помітити перших тривожних ознак захворювань ясен.

Здорові ясна рожеві, тож якщо вони стають червоними, це може бути ознакою розвитку захворювання ясен. Це ще один сигнал, який курець може пропустити, адже ясна завзятих курців стають сірими та знебарвленими.

Чому захворювання ясен можуть протікати складніше у курців

Якщо вчасно не звернути увагу на ці перші симптоми, захворювання ясен може залишитися невиявленим, доки не стане занадто серйозним. Проблема полягає в тому, що якщо у курця розвинувся гінгівіт, лікувати його неймовірно важко. Чому? Тому що куріння ослаблює здатність організму чинити опір інфекціям та боротися з інфекціями ясен, тож лікування може бути не таким ефективним, яким воно могло би бути для людини, що не курить. Це означає, що курці більш схильні до серйозних захворювань ясен і частіше страждають від втрати зубів, як наслідок таких захворювань. 

Як запобігти захворюванням ясен

Перший крок — кинути курити. Навіть люди, що страждають на серйозні захворювання ясен, помічають покращення ситуації, коли вони кидають курити. Отже, якщо вам потрібна зайва причина кинути, ті, хто кидають курити, зможуть зберегти свої ясна та зуби здоровими. 

Звільнення від бактерій зубного нальоту та якісний догляд за ротовою порожниною також допоможе покращити стан ваших ясен. Чищення зубів двічі на день за допомогою зубної пасти Пародонтакс фізично видаляє накопичення бактерій уздовж лінії ясен та допомагає зберегти ясна здоровими, а зуби — міцними. 

Для курців особливо важливо регулярно відвідувати стоматолога для огляду, тому що професійне обстеження може виявити захворювання ясен, навіть якщо вони замасковані через куріння. Ваш стоматолог також зможе порадити, що ви можете зробити, щоб запобігти посиленню гінгівіту.