Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Location:

"Illustration of bacteria on the gums, with the label  'Causes'"
"Illustration of bacteria on the gums, with the label  'Causes'"

Причини

Як бактерії зубного нальоту спричиняють захворювання ясен

Ви знали, що у вашому роті живуть близько 300 видів бактерій? Однак насправді це абсолютно нормально, за умови, якщо є лише невеликий відсоток бактерій, здатних викликати розпад зубів або захворювання ясен. 

Але навіть скромна кількість бактерій все ще може бути достатньою, щоб викликати подразнення ваших ясен, якщо їй дозволили накопичитися і сформувати наліт. Більше того, якщо його не помітити, це може призводити до ряду проблем: від кровоточивості ясен або набряку ясен через гінгівіт, до більш серйозних проблем, таких як пародонтит і навіть втрата зубів.

Illustration of bacteria within the gums, highlighted by a magnifying glass

Бактерії зубного нальоту та захворювання ясен

Бактерії зубного нальоту є однією з найпоширеніших причин захворювання ясен. Бактерії виробляють кислоти із цукру, який ви споживаєте; ці кислоти подразнюють ваші ясна й розчиняють емаль зубів, що в підсумку призводить до появи карієсу. Токсини, що виділяються бактеріями, також можуть спричинити запалення та пошкодити зовнішню тканину ясен, спонукаючи ваше тіло надсилати більше крові на постраждалі ділянки. Це, у свою чергу, може призводити до кровоточивості ясен під час чищення зубів.    

Якщо не видаляти наліт щоденним чищенням зубів щіткою та ниткою, він також може з часом перетворитися на зубний камінь. Це груба речовина, яка збирається уздовж лінії ясен і щільно притискається до зубів, завдяки чому складніше зберігати їх у чистоті.  

Тим часом, наявність бактерій може призвести до того, що ваші ясна почнуть віддалятися від зубів, залишаючи невеликі простори або «кишені», де може накопичуватися ще більше нальоту. З часом ці кишені можуть поглибитись, поступово ослаблюючи кістки та тканини, які підтримують і захищають зуби.

Як пародонтакс може допомогти?

За умови використання двічі на день зубна паста Пародонтакс з фтором в 4 рази ефективніше*, ніж звичайна зубна паста, видаляє накопичення бактерій зубного нальоту, допомагаючи зберегти ясна здоровими, а зуби — міцними. Він містить рафіновані частки бікарбонату натрію, які проникають у шар нальоту, щоб послабити його зчеплення із зубами й змити бактерії.

Інші способи запобігання накопиченню бактерій зубного нальоту

Важливо регулярно відвідувати стоматолога для огляду, щоб перевіряти кількість бактерій зубного нальоту в роті й вирішувати будь-які проблеми, перш ніж вони стануть більш серйозними. Ви також повинні якнайшвидше проконсультуватися зі своїм стоматологом, якщо ви відчуваєте будь-які ознаки захворювання ясен, наприклад бачите кров під час чищення зубів щіткою або ниткою.

Окрім регулярного чищення, є ще кілька простих кроків, які можна виконувати під час ваших процедур догляду за ротовою порожниною, щоб зменшити кількість бактерій зубного нальоту які накопичуються навколо зубів і ясен, і допомогти вам зійти зі шляху до проблем з яснами.

  1. Використовуйте зубну нитку або щітки з довгими ворсинками для видалення нальоту з важкодоступних місць, наприклад між зубами.
  2. Використовуйте звичайну або електричну зубну щітку з маленькою головкою й м’якими круглими щетинками, не забуваючи чистити лінію ясен.
  3. Промивайте ротову порожнину за допомогою, наприклад, ополіскувача ротової порожнини Пародонтакс без спирту, який допомагає захищати здоров’я ясен.

*видаляє більше зубного нальоту, причини кровоточивості ясен, після професійного чищення зубів в кабінеті стоматолога та подальшим чищенням зубів зубною пастою Пародонтакс (за виключенням Пародонтакс Вибілююча із вмістом бікарбонату натрія не менше 67%) 2 рази на день, у порівнянні зі звичайною зубною пастою, що не містить бікарбонат натрію. Звіт компанії GSK "Дослідження ефективності та переносимості зубної пасти, що містить бікарбонат натрію". 2015